45 lat śląskiej romanistyki

| 28 marca 2018 roku, godz. 15.00, Wydział Filologiczny w Sosnowcu

W tym roku śląska romanistyka obchodzi 45-lecie swojego istnienia. Z tej okazji Instytut Języków Romańskich i Translatoryki zorganizował jubileusz. Uroczystość rozpocznie się 28 marca 2018 roku o godz. 15.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. wystąpienia władz rektorskich i dziekańskich, a także przedstawicieli władz samorządowych i korpusu dyplomatycznego, prezentację historii oraz dorobku naukowo-dydaktycznego Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki pt. „Filologia romańska na Uniwersytecie Śląskim: wczoraj i dziś” oraz koncert muzyki klasycznej. Spotkanie otworzy prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – dyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki, rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016.

Gośćmi jubileuszowych obchodów będą m.in.: JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, JE Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy, dziekan Wydziału Filologicznego UŚ prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, dyrektor Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Wacław Rapak.

Szczegółowe informacje nt. Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki dostępne są na stronie: romanistyka.us.edu.pl.

Do pobrania:

Plakat zawierający program wydarzenia. Agenda dostępna jest również w pliku pdf

ul. Grota Roweckiego 5, Sosnowiec