50. inauguracja roku akademickiego

W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainaugurował pięćdziesiąty rok akademicki. W uroczystości, która odbyła się w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz miejskich, w tym wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego dr Jarosław Gowin.

Inauguracja nowego roku akademickiego stanowiła pierwszy punkt obchodów bogatego programu jubileuszu. Zaproszenie do udziału w uroczystości przyjęli posłowie i senatorowie, przedstawiciele władz wojewódzkich i duchowieństwa, rektorzy szkół wyższych, władze miast uniwersyteckich, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, a także reprezentanci instytucji naukowych, instytucji użyteczności publicznej i biznesu.

Nowo przyjęci studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego złożyli ślubowanie akademickie i otrzymali indeksy, wręczona została również nagroda „Pro Scientia et Arte” przyznawana za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Wyróżnienie otrzymali prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz oraz prof. zw. dr hab. Paweł Migula.

Premierowe wykonanie fanfary Uniwersytetu Śląskiego odbyło się podczas koncertowej części spotkania.