FESTIVAL OF ART AND INDEPENDENT GAMES / LETNIA AKADEMIA GIER / KIERUNEK: PROJEKTOWANIE GIER

Festival of Art and Independent Games to projekt (obejmujący także Letnią Akademię Gier) współorganizowany od 2016 roku przez UŚ wraz z Uniwersytetem w Ostrawie oraz Uniwersytetem Cyryla i Metodego w Trnavie. Poprzez zaproszenie do Cieszyna zarówno osób pracujących w branży gier, jak i jej odbiorców organizatorzy starają się pokazać, że gry mają dziś niewiele wspólnego ze stereotypowym wizerunkiem bezmyślnych „strzelanek” – stały się przedmiotem analiz biznesowych, naukowych i artystycznych. Celem projektu jest promowanie ambitnych artystycznie projektów, a także edukacja młodego pokolenia, dla którego wirtualny świat jest środowiskiem naturalnym. Inicjatywa festiwalu zrodziła się w konsekwencji uruchomienia w 2012 roku na Wydziale Artystycznym UŚ w Cieszynie kierunku: projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej, który stał się naturalną odpowiedzią na szybko rozwijający się rynek gier i rozrywki interaktywnej. Absolwenci kierunku mają ogromne szanse wykonywania w przyszłości satysfakcjonującej pracy zawodowej.