50-lecie Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego

Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia działalności. Książnica powstała w 1968 roku z połączenia Biblioteki Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Biblioteki Filii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katowicach, a jej pierwsza siedziba mieściła się w budynku przy ul. Szkolnej 9.

Ówczesna sieć biblioteczna składała się z książnicy głównej oraz pięciu bibliotek zakładowych. Obecnie łączy zasoby Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (wspólnej jednostki dwóch katowickich uczelni: Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego), Biblioteki Niemieckiej, American Corner oraz Biblioteki w Cieszynie. Jej działalnością kieruje prof. dr hab. Dariusz Pawelec.

Obchody jubileuszu 50-lecia rozpoczną się we wtorek 30 października 2018 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Podczas uroczystości JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk wyróżni grupę bibliotekarzy odznaczeniami za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego. Wręczony zostanie również Medal w Dowód Uznania przyznany Bibliotece UŚ przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Fragment okładki publikacji jubileuszowej poświęconej książnicy UŚ

Bankowa 11a, 40-007 Katowice