Jubileusz „Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych”

Z okazji pięćdziesięciolecia „Śląskich Studiów Historyczno-Teologicznych” zorganizowana zostanie jubileuszowa konferencja naukowa. Spotkanie odbędzie się 25 października 2017 roku o godz. 15.00 na Wydziale Teologicznym UŚ (Katowice, ul. Jordana 18).

„Śląskie Studia Historyczno-Teologiczne” to czasopismo, które zostało powołane do istnienia jako swoista reakcja środowiska kościelno-teologicznego na Górnym Śląsku na powstanie Uniwersytetu Śląskiego. Jubileuszowa konferencja jest jednym z punktów programu obchodów 50-lecia istnienia uczelni.

Spotkanie poświęcone będzie historii periodyku i analizie niektórych wątków teologicznych poruszanych w nim na przestrzeni lat. W programie zaplanowano debatę dotyczącą przyszłości czasopisma.

Ikona pdf Program konferencji (pdf)

Adres:
ul. Jordana 18, 40-043 Katowice