Dr Agata Hołdyk

dr AGATA HOŁDYK

Pianistka, pedagog, animator kultury, adiunkt w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. V miejsca na XXI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Marsali (Sycylia), I miejsca w III Śląskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu oraz II miejsca na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina w Paryżu. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki.

 

Członek jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu i Görlitz (2012) oraz Ogólnopolskiego Konkursu Duetów Fortepianowych w Jeleniej Górze (2012).

 

Stale koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Francja, Włochy, Czechy, Ukraina). W 2015 roku ukazała się jej płyta z utworami Clary i Roberta Schumannów. Od 2009 roku wraz z Aleksandrą Hałat współtworzy duet fortepianowy – Ahha Piano Duo. Duet zdobył m.in. II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Bradshaw & Buono w Nowym Jorku (2011) i wyróżnienie na XI Międzynarodowych Konkursie Pianistycznym „Concours Grieg” w Oslo (2010). W 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Our World of 4 hands” z utworami takich kompozytorów, jak: F. Poulenc, J. Brahms, F. Schubert, P. Czajkowski.