Wręczenie dyplomów najlepszym absolwentom

Plakat promujący uroczystośćNajlepsi absolwenci Uniwersytetu Śląskiego odebrali dyplomy podczas uroczystości, która odbyła się 20 listopada 2017 roku. Wydarzenie stanowiło okazję do uhonorowania osób wyróżniających się osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi, które w ciągu całego okresu studiów uzyskały bardzo wysoką średnią ocen.

Oprócz dyplomów ukończenia studiów, absolwenci otrzymali listy gratulacyjne od JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego, listy rekomendacyjne od prezesa Stowarzyszenia Absolwentów UŚ i zestawy upominków. Odebrali również gratulacje od prezydentów, burmistrzów i wójtów miast, z których pochodzą.

W trakcie uroczystości zostały ogłoszone wyniki piątej edycji uniwersyteckiego plebiscytu „Absolwent z Pasją”. W konkursie promującym osiągnięcia i niezwykłe pasje absolwentów wszystkich roczników od początku istnienia uczelni, głosy oddawali internauci.

O tytuł „Absolwenta z Pasją 2017” ubiegali się: Ewelina Bachul, Marta Barcik, Agnieszka Chudzik, Mirosław Cichy, Łukasz Drążek, Martyna Gwóźdź, Sławomir Kaczor, Martyna Kawka, Agata Kołodziejczyk, Monika Kosińska, Marcelina Kruż, Michał Kurka, Aleksandra Kwiatkowska, Monika Maciaszek, Alicja Mainusch, Aneta Mlaś, Anna Retoruk-Sowa, Jakub Saniternik, Michał Simiński, Agata Stronciwilk, Łukasz Tudzierz, Rafał Warchulski, Dorian Zakrzewski, Marta Zdanowska, Krzysztof Zebrucki oraz Jakub Żemła.

Rafał Warchulski Absolwentem z Pasją 2017 roku
Rafał Warchulski
Absolwentem z Pasją 2017 roku

Na wybranego kandydata można było głosować do 19 listopada za pośrednictwem strony internetowej „Gazety Wyborczej”: katowice.wyborcza.pl. Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżniła jedną z osób nominowanych tytułem Absolwenta z Pasją roku 2017.  Zwycięzcą został Rafał Warchulski – absolwent geologii (specjalność: geochemia i mineralogia). W konkursie oddano 8082 głosy, 1087 – uzyskał laureat.

Nagrodę główną w plebiscycie ufundowała firma Future Processing. Nagrody przekazały również Tauron Polska Energia, Muzeum Powstań Śląskich, Muzeum Historii Katowic i Opel Mucha sp.j.

Uczestnicy gali

Data: 20 XI 2017, godz. 17.00

Miejsce: rektorat Uniwersytetu Śląskiego, aula im. Kazimierza Lepszego (I piętro)

Bankowa 12, 40-007 Katowice