Juwenalia Śląskie 2018

Korowód studencki, przekazanie kluczy do bram miasta oraz koncerty i dobra zabawa to tradycyjne już punkty w programie Juwenaliów Śląskich. Tegoroczne święto studentów rozpocznie się we wtorek 22 maja i potrwa do soboty.

 

Zarówno studenci, jak i ci, którzy wciąż się nimi czują, podczas całego tygodnia juwenaliowego znajdą wiele ciekawych imprez i atrakcji. Wydarzenie zainauguruje barwny korowód ulicami Katowic. Pochód wyruszy z Uniwersytetu Ekonomicznego (22 maja o godz. 12.00) i przejdzie ulicą Warszawską do budynku Politechniki Śląskiej i kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stąd aleją Korfantego studenci udadzą się na plac pod Pomnikiem Powstańców Śląskich, gdzie w tym roku zaplanowano finał korowodu. Tam też odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy do miasta. Pierwszy dzień zakończy się imprezą Erasmus Party i karaoke, a w kolejnym uczestnicy będą bawić się w klubowych rytmach podczas juwenaliów w Spiżu.

Liczna grupa studentów, uczestników Juwenaliów Studenckich

Stałym punktem programu jest też część koncertowa, czyli trzydniowa Totalna Inwazja Studentów. Podczas plenerowych koncertów w Parku Leśnym na Muchowcu zagrają między innymi: Coma, Grubson, Tede czy Nocny Kochanek.

 

Juwenalia organizowane są w ramach porozumienia samorządów studenckich śląskich uczelni. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Program dostępny jest na stronie: www.juwenaliaslaskie.pl.

Plakat promujący Juwenalia Śląskie 2018