Konferencja prasowa dotycząca jubileuszu UŚ

 

Konferencja prasowa dotycząca 50. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Śląskiego odbyła się we wtorek 5 czerwca 2018 roku w rektoracie uczelni. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych obchodów, temat planów na przyszłość omówił JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

 

Prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan (rektor w latach 1990–1996) opowiedział o nietypowych sytuacjach i największych wyzwaniach w czasach, gdy piastował urząd rektora uczelni. Kwestie dotyczące najbliższych jubileuszowych wydarzeń, m.in. plenerowego koncertu na katowickim rynku oraz uroczystego koncertu w siedzibie NOSPR, a także inicjatyw związanych z obchodami 50. rocznicy powstania uczelni przedstawił prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski.

 

O tym, że jubileuszowi Uniwersytetu Śląskiego towarzyszą obchody jubileuszy poszczególnych uniwersyteckich jednostek i organizacji mówił prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, który wspomniał między innymi o 20-leciu kształcenia międzyobszarowego na Uniwersytecie Śląskim.  Zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniu przyjął przedstawiciel jednego z partnerów jubileuszowych wydarzeń – Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wiceprezes i członek zarządu KSSE Andrzej Zabiegliński, który wypowiedział się na temat roli w rozwoju regionu i współpracy z uczelnią.

 

Konferencja prasowa była również okazją do zaprezentowania pierwszego miodu pochodzącego z uniwersyteckiej pasieki oraz przedstawienia takich inicjatyw, jak sklep internetowy, w którym można nabyć uniwersyteckie gadżety.