Międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego i wręczenie „Lux ex Silesia”

W niedzielę 8 października 2017 roku w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbyła się międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego, w której uczestniczyli przedstawiciele społeczności akademickich uczelni Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, między innymi rektorzy i dziekani Uniwersytetu Śląskiego.

Eucharystii przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc – Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego.

Podczas wspólnej inauguracji podkreślone zostało dziękczynienie za 50-lecie istnienia i działalności naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego. Wręczona została również nagroda „Lux ex Silesia”, której tegoroczną laureatką jest prof. Krystyna Heska-Kwaśniewicz – literaturoznawczyni, Profesor Honorowa Uniwersytetu Śląskiego.

Nagroda przyznawana jest osobom, które w swej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.