Śląski Studencki Festiwal Nauki to impreza naukowo-kulturalna organizowana przez studentów śląskich uczelni, w tym Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie ma na celu promocję nauki, techniki i sztuki.

 

Swoje zainteresowania i dokonania młodzi naukowcy prezentować będą między innymi podczas Jarmarku Wiedzy, który odbędzie się na katowickim rynku, program festiwalu obejmuje również takie inicjatywy, jak wykłady otwarte czy akcja „muzyczne pociągi tramwaje”. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniach 4GROW lub zaprezentować swoje umiejętności podczas Open Stage. Na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ zorganizowany zostanie Dzień z DNA.

 

W przygotowanie tego popularnonaukowego wydarzenia corocznie angażuje się około stu studenckich kół naukowych, a sam festiwal od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przedsięwzięcie organizują wspólnie studenci czterech śląskich uczelni: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych.

 

Jarmark wiedzy (2016)

 

Program:

24 kwietnia (wtorek)

25 kwietnia (środa)

26 kwietnia (czwartek)

Plakat promujący wydarzenie