Wystawa pt. „Sue Ryder. Życie dla ludzi”

Jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodów roku jubileuszowego będzie wystawa pt. „Sue Ryder. Życie dla ludzi” dostępna na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Wystawa zawiera pięć 5 plansz przybliżających postać Sue Ryder – związanej z Polską brytyjskiej działaczki charytatywnej, która w hołdzie ofiarom II wojny światowej założyła międzynarodową fundację. Prowadziła szeroką działalność dobroczynną w wielu miejscach na świecie, w 30 polskich miejscowościach ufundowała domy opieki, szpitale i hospicja.

Za swą działalność społeczną otrzymała wiele orderów i wyróżnień, m.in. tytuły honoris causa kilku uczelni oraz tytuł para Anglii (jako siedzibę swego szlachectwa obrała Warszawę, stąd zwana jest Lady of Warsaw).

Obecnie Fundacja Sue Ryder w Polsce wspiera domy opieki stworzone przez jej patronkę, zbierając fundusze głównie poprzez sprzedaż darów w sklepach charytatywnych i zbiórki pieniężne.

Wystawę przygotowało Muzeum Sue Ryder w Warszawie. Mobilna ekspozycja prezentowana jest w wielu instytucjach, na Wydziale Prawa i Administracji będzie można ją oglądać od 19 do 24 marca 2018 roku (hol budynku).

Bankowa 11B, 40-007 Katowice