Zagłębiowska Mediateka

 

Ponad 200 tysięcy woluminów, 3 tysiące audiobooków, ponad 100 gier planszowych i tyle samo elektronicznych, konsole, robot Jimu, okulary VR i wirtualna książka – tak wygląda oferta Zagłębiowskiej Mediateki, której otwarcie odbyło się  w niedzielę 17 czerwca 2018 roku. Wydarzenie, zorganizowane przez sosnowiecką Miejską Bibliotekę Publiczną, Urząd Miejski w Sosnowcu i Uniwersytet Śląski, rozpoczęło się o godz. 12.00 w siedzibie biblioteki (Sosnowiec, ul. Kościelna 11).

 

Mapping przestrzenny
Mapping przestrzenny
fot.  Urząd Miejski w Sosnowcu

 

Inauguracja Zagłębiowskiej Mediateki miała charakter dnia otwartego, dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, między innymi: wystawy, spotkania autorskie, warsztaty, wykłady, projekcje filmowe, festyn, a o zmierzchu – pokaz mappingu przestrzennego, który ożywi elewację budynku.

 

W otwarciu udział wzięli prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski.

 

Inauguracja Mediateki
Inauguracja Mediateki
fot.  Urząd Miejski w Sosnowcu

 

Przez cały dzień uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia niemal całego gmachu biblioteki oraz przyłączenia się do próby bicia rekordu wypożyczeń. Odwiedzający mogli również zwiedzić wystawę z okazji jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego, która w Mediatece będzie dostępna do końca czerwca. W trakcie otwarcia odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z dr. Mikołajem Marcelą z Wydziału Filologicznego UŚ, autorem książki „Best seler i zagadka znikających warzyw”, natomiast od godz. 12.00 do 17.00 eksperymenty, pokazy i doświadczenia naukowe przeprowadzali członkowie studenckich kół naukowych. Na specjalnie przygotowanym stoisku Uniwersytetu Śląskiego uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, z myślą o nich przygotowano ponadto strefę relaksu, w której było można odpocząć oraz zagrać w gry planszowe.

 

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.biblioteka.sosnowiec.pl.

Plakat promujący wydarzenie

Adres:
Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec