50 Voices of UŚ

Grupa uśmiechniętych osób

50 Voices of UŚ to cykl imprez kulturalno-rozrywkowych adresowanych do społeczności akademickiej. Podczas trzech wieczorów klubowych, organizowanych od marca do maja w Katowicach oraz Cieszynie, zaprezentują się twórcy związani z Uniwersytetem Śląskim.

Inicjatywa ma charakter konkursu, w trakcie którego można przedstawić swoje dokonania muzyczne oraz twórczość sceniczną i estradową. Przedsięwzięcie adresowane jest do studentów, doktorantów, słuchaczy, absolwentów, pracowników, współpracowników oraz uczniów szkół patronackich UŚ.

KONCERTY

Pierwszy koncert w ramach inicjatywy odbył się 14 marca o godz. 18.00 w „Absurdalnej” (Katowice, ul. Dworcowa 3). W wydarzeniu udział wzięli: Joanna Lubańska, Michał Mikołajec „Ekki”, Clumsy Warlocks oraz Wiktoria Mydlarz. W trakcie koncertu na „Facebooku” prowadzony był plebiscyt publiczności.  Najwięcej głosów uzyskała Wiktoria Mydlarz, studentka kultury mediów na Wydziale Filologicznym i to ona została zwyciężczynią pierwszego wieczoru 50 Voices of UŚ.

Podczas drugiego koncertu, który odbył się 19 kwietnia w „Katofonii”, zaprezentowali się: Julia Jagos, Valdenburg, Hertz Klekot, Nocna Straż, Rocker Soul. W plebiscycie publiczności zwyciężył zespół Rocker Soul.

Trzeci i ostatni już koncert został zaplanowany na 23 maja. Uczestników gościć będzie Klub Studencki „Panopticum” w Cieszynie (ul. Bielska 66).

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody: występ podczas Juwenaliów Śląskich pod koniec maja lub na koncercie jubileuszowym uniwersytetu 8 czerwca. Nagrodą specjalną będzie sesja nagraniowa i wydanie płyty w radiu Egida.

ZWYCIĘZCY

Wiktoria Mydlarz
Rocker Soul

Plakat promujący akcję, w tle dr Primo jako skrzypek

WYNIKI ELIMINACJI

Nabór zgłoszeń trwał do 28 lutego 2018 roku. Spośród 43 propozycji do konkursu zakwalifikowało się 19 twórców, którzy będą mieć możliwość wystąpienia na jednym z trzech wieczorów koncertowych.

Etap eliminacji pozytywnie przeszli:

Arbitrami w konkursie byli: dr hab. Paweł Jędrzejko – autor tekstów, tłumacz, szantymen, kierownik Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich UŚ; dr Karol Pyka – adiunkt w Zakładzie Muzyki Rozrywkowej UŚ oraz mgr Magdalena Stryja – z Wydziału Prawa i Administracji UŚ, wokalistka zespołu FYL GUT.

Organizatorami 50 Voices of UŚ są Centrum Obsługi Studentów i Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego.

Do pobrania:  ikona pdf  zasady udziału w konkursie (pdf, 300 kB)

Zgłoszenia przyjmowane były drogą elektroniczną.