Wykłady mistrzowskie już od marca

Kolejne spotkania organizowane w ramach wykładów mistrzowskich rozpoczną się 1 marca 2018 r. Cykl prelekcji, wpisujący się w obchody jubileuszu 50-lecia istnienia uczelni, poprowadzą wybitne osobowości Uniwersytetu Śląskiego.

prof. Tadeusz Sławek, dr hab. Edyta Sierka, dr hab. Magdalena Habdas oraz dr inż. Roman Simiński

Wykłady mistrzowskie to ujęte w naukowe opowieści próby opisu rzeczywistości przedstawionej z perspektywy różnych dyscyplin naukowych. Najbliższe spotkania poświęcone będą:

Spotkania mają rzucać nowe światło na otaczającą nas rzeczywistość, pobudzać do myślenia, a tym samym zachęcać do podejmowania własnych starań zrozumienia świata. Harmonogram wykładów mistrzowskich dostępny jest na stronie: mistrzowskie.us.edu.pl.